Kompletny przewodnik po najlepszych rowerach na świecie

Historia roweru jest długa i skomplikowana. Nie chodzi tylko o to, jak rower ewoluował na przestrzeni czasu, ale także o to, jak musi być tym, czym jest dzisiaj.

Historia roweru zaczyna się od jego wynalezienia w 1817 roku przez barona Karla von Drais. Był niemieckim wynalazcą, który chciał stworzyć alternatywę dla powozów konnych i wozów.

Ten wynalazek został po raz pierwszy nazwany „drezyną” i nie miał pedałów, a jedynie kierownicę do utrzymania równowagi.

Dopiero w 1869 roku do tego nowego wynalazku dodano pedały i nazwano je „welocypedem”. Ten nowy wynalazek stał się bardzo popularny w Europie i Ameryce w latach 70. XIX wieku, kiedy wiele osób zaczęło używać go do rekreacji.

W 1890 roku na rynek wprowadzono rowery bezpieczeństwa

Co to jest rower szosowy?

Rowery szosowe to rodzaj rowerów przeznaczonych do użytku na drogach utwardzonych. Są one zazwyczaj lekkie i mają cienkie opony.

Istnieje wiele rodzajów rowerów szosowych, w tym rowery turystyczne, dojazdowe, wyścigowe i fitnessowe. Dostępne są również ramy o różnych rozmiarach dla każdego typu roweru.

Co to jest rower górski?

Rower górski to rodzaj roweru, który ma wyprostowaną pozycję do jazdy i mocną konstrukcję. Przeznaczone są do pokonywania dróg gruntowych, żwirowych i ogólnie nieutwardzonego terenu. Rowery górskie są również znane jako rowery terenowe lub rowery ATB.

Rowery górskie są zbudowane do użytku w terenie, dlatego mają szerokie opony o niskim ciśnieniu. Rama jest zwykle wykonana ze stali lub aluminium, a kierownica jest często wyższa niż w tradycyjnym rowerze.

Co to jest rower hybrydowy?

Rower hybrydowy to rower, który łączy w sobie cechy roweru górskiego i szosowego. Konstrukcja tych rowerów jest zazwyczaj zoptymalizowana pod kątem dojazdów do pracy i jazdy na rowerze miejskim.

Często zdarza się, że ludzie w mieście jeżdżą na rowerach górskich. Jednak kolarstwo górskie nie jest odpowiednim sposobem na dojazdy, ponieważ na drogach jest zbyt ciężko. Rower hybrydowy ma najlepsze cechy obu typów rowerów, co ułatwia jazdę w każdym środowisku.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz